Pożar drewnianej altany

14 grudnia 2019 roku o godzinie 2.11 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do pożaru drewnianej altany w Pilicy usytuowanej między Placem Mickiewicza, a ul. Różaną.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań ratowniczo-gaśniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar drewnianej altany. Pożarem objęta była cała altana, która zagrażała dwóm sąsiadującym budynkom.
Pierwsze działania zastępu JOP polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu i w obronie sąsiednich budynków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kolejnych zastępów JOP wprowadzane do działań zostały kolejne roty z prądami gaśniczymi. Po opanowaniu sytuacji przystąpiono do sprawdzania pobliskich budynków.
W wyniku pożaru nadpalone zostały ściany dwóch sąsiednich budynków. Po całkowitym ugaszeniu i sprawdzeniu budynków działania zakończono i zastępy powróciły do swoich baz.

W działaniach uczestniczyły:
• JRG Zawiercie – GBA 2,5/25Pr 750 Renault
• JRG Zawiercie – GCBA 8/40/1,5 Renault Kerax
• OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
• OSP Wierbka – GBA-Rt 2,5/25 MAN
• Policja – 1×2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s